Szkoła Podstawowa w Woli Wapowskiej - Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2023

W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Klasa IV wraz z opiekunkami panią M.Luzinską i panią E. Grzybowską przedstawiła krótki montaż słowno - muzyczny przybliżając nam czasy, kiedy Polska była pod zaborami, a uchwalona konstytucja była ostatnią próbą ratowania upadającego państwa polskiego. Uczniowie podkreślili ważność tego święta przypiętymi biało - czerwonymi kotylionami oraz własnoręcznie wykonanymi flagami Polski.

Dnia 21 kwietnia nasz szkoła obchodziła Dzień Ziemi. Klasa IV podczas lekcji przyrody wykonała plakaty z okazji Dnia Ziemi. Rozmawiała o negatywnych działaniach człowieka, które niszczą naszą planetę. Klasa druga z tej okazji rozmawiała jak ważna jest ekologia i troska o naszą planetę. Dla naszej przyszłości istotne są rośliny, świeże powietrze a także owady. Z tej okazji uczniowie umieścili przed budynkiem szkoły apel, aby dbać o pszczoły. 

Mamy nadzieję, że apel drudoklasistów trafi do wszystkich i wspólnie będziemy dbać o te pożyteczne owady.

W dniach od 17.11.2022 r. do 25.03.2023 r. odbywała się w naszej szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”, a po niej wielkie liczenie. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym. Uczniowie, nauczyciele, obsługa i rodzice uczniów naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wspólnie wsparliśmy Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogliśmy swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zakończyliśmy akcję. Podobnie jak w zeszłym roku wspólnie z uczniami kl. 5 i kl. 7 podliczyliśmy wszystkie pieniądze wrzucone do skarbonek. Uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki O”A” i O”B” zebrali łącznie 58,55 kilogramów monet od 1 grosza do 2 złotych, co dało Nam sumę 914,11 złotych. Zebrane środki przesłaliśmy na adres wskazany przez organizatora. W przyszłym roku szkolnym z pewnością wznowimy „Górę Grosza”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do Naszej Akcji. Dobro Wraca!!!

Organizatorki Akcji „Góra Grosza”: Dagmara Matyjasik i Marta Tschurl

342232080_582599703841170_8334707660705318636_n.jpg342349059_698443848717852_6813285281641518254_n.jpg


AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website secured by Security Audit Systems, visit our cyber security website

Uczniowie klasy siódmej kolejny raz zostali wprowadzeni w świat modelowania 3D.

Na lekcji chemii, zapoznali się z możliwościami wykorzystania drukarki 3D. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i wykorzystać na lekcjach efekty pracy drukarki 3D – wydrukowaliśmy kilka projektów, znajdujących się w bibliotece naszych modeli - modele chemiczne, które wykorzystaliśmy w wykonywanych ćwiczeniach podczas zajęć, budowania wybranych cząsteczek związków chemicznych. 

 Sprzęt zakupiony z programu w postaci aparatu fotograficznego wykorzystano do fotorelacji z  pierwszego dnia wiosny i apelu zorganizowanego z okazji roku Mikołaja Kopernika.