Nasz Patron

"Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska"

więcej ...

IV Akcja Sportowa

Od września do czerwca ćwiczymy, pijemy mleko, jemy owoce i warzywa. Aby jednak zaakcentować promocję zdrowego stylu życia,co roku organizujemy Lokalną Akcję Sportową (LAS).

więcej ...

Mamy I miejsce

w zawodach sprawnościowych "Pluszowy Miś" 2016

więcej ...

Poznajemy Naszą Ojczyznę

Wycieczki, wycieczki...

Więcej ...

Mistrzynie Powiatu

Bierzemy udział w zawodach, turniejach i konkursach. I każdy nasz występ to sukces.

więcej ...

Historia Szkoły

Zobacz...

Samorząd

Zobacz...

Dokumenty

Zobacz...

Galerie

Zobacz...

05 czerwiec 2017

IV Lokalna Akcja Sportowa

7377 razy
Cannot find 2017/4-akcja-sport subfolder inside /home/eva/domains/spwola.pl/public_html/images/spwola/wydarzenia/2017/4-akcja-sport/ folder.
Admiror Gallery: 5.1.1
Server OS:Apache/2
Client OS:Unknown
PHP:5.6.40

         Nasza szkoła ma wpisaną promocję sportu i zdrowego stylu życia w całoroczny plan pracy. Od września do czerwca ćwiczymy, pijemy mleko, jemy owoce i warzywa. Aby jednak zaakcentować promocję zdrowego stylu życia, 2 czerwca 2017r. zorganizowaliśmy IV Lokalną Akcję Sportową (LAS).

         Akcja rozpoczęła się od wspólnego 5-kilometrowego przemarszu przez wieś, okoliczne pola i lasy. Nad bezpieczeństwem maszerujących czuwali panowie policjanci z Komisariatu Policji w Kruszwicy oraz strażacy z OSP Wróble. Podczas odpoczynku na urokliwej polanie można było ugasić pragnienie, posilić się i oddać podziwianiu pięknej przyrody. Po powrocie do szkoły czekały na nas smaczne kanapki przygotowane przez rodziców. Po zjedzeniu pożywnego smacznego drugiego śniadania wszyscy mieli siły do dalszych zmagań fizycznych. Najpierw Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP w Woli Wapowskiej zaprezentowała wszystkim zgromadzonym swoje umiejętności. Było to też punktem wyjścia do skomplikowanego toru przeszkód, na którym sprawdzały się pary rodzic-dziecko z wszystkich klas. Tak, jak młodzi strażacy, trzeba było pokonać tunel, przenieść wodę, a ostatecznie „ugasić pożar” wodą z hydronetki. Sam tor przeszkód liczył kilkanaście punktów, wśród nich skakanie w workach, na piłce, przenoszenie piłek, przemieszczanie się na deskorolce, „nartach” i pochyłych ławkach oraz pokonywanie basenów z zimną wodą. Liczyła się nie tylko ogólna sprawność, ale i „zgranie” dziecka i rodzica, umiejętność pomagania sobie i … dobra zabawa. Po zjedzeniu upieczonych samodzielnie smacznych kiełbasek kolejny raz można było sprawdzić swoją zręczność – tym razem w siatkówce z wykorzystaniem balonów napełnionych wodą. Klasa VI zafundowała wszystkim chętnym bieganie po boisku szkolnym i poszukiwanie ukrytych tam figur geometrycznych. Didżeje z tej klasy zadbali również o oprawę muzyczną i o to, aby chętni mogli zatańczyć na płycie boiska. Pogoda i humory nam dopisały. Na sam koniec emocje i rozgrzane ciała można było ostudzić w strumieniach wody, którą zaserwowali uczniom strażacy z OSP Wróble.

        W imieniu społeczności szkolnej dyrektor SP w Woli Wapowskiej dziękuje za pomoc w zorganizowaniu imprezy prezesowi KOM-ROL-u, p. L. Derezińskiemu, OSM CUIAVII Inowrocław, OSP Wróble, Komisariatowi Policji w Kruszwicy, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z OSP w Woli Wapowskiej wraz z druhem K. Wiśniewskim, pani sołtys Woli Wapowskiej – p. M. Pańce oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom. Dziękujemy.


AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website secured by Security Audit Systems, visit our cyber security website