Nasz Patron

"Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska"

więcej ...

IV Akcja Sportowa

Od września do czerwca ćwiczymy, pijemy mleko, jemy owoce i warzywa. Aby jednak zaakcentować promocję zdrowego stylu życia,co roku organizujemy Lokalną Akcję Sportową (LAS).

więcej ...

Mamy I miejsce

w zawodach sprawnościowych "Pluszowy Miś" 2016

więcej ...

Poznajemy Naszą Ojczyznę

Wycieczki, wycieczki...

Więcej ...

Mistrzynie Powiatu

Bierzemy udział w zawodach, turniejach i konkursach. I każdy nasz występ to sukces.

więcej ...

Historia Szkoły

Zobacz...

Samorząd

Zobacz...

Dokumenty

Zobacz...

Galerie

Zobacz...

Aktualności

W dniu 21 marca kolorowe skarpetki są symbolem solidarności z osobami chorymi na zespół Downa i ich rodzinami. Tego dnia uczniowie ubrali dwie niepasujące do siebie kolorowe skarpetki symbolizujące niedopasowane chromosomy. Data 21 marca nie jest przypadkowa. To właśnie w 21 parze chromosomów osoby zdrowe mają 2 chromosomy, natomiast osoby z Zespołem Downa – 3 (marzec). Stąd też inna nazwa tego zaburzenia – trisomia 21 – mówiąca o odmienności biologicznej osoby, którą natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną.

Uczniowie naszej Szkoły 21 marca pożegnali zimę i przywitali wiosnę.  Tego dnia dzieci z grup przedszkolnych zaangażowały się w pełni, aby zaprezentować "Rzepkę" Jana Brzechwy na wesoło. Przygotowały wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzach od rana było więc kolorowo i wesoło. Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było wyprowadzenie Marzanny. W kolorowym korowodzie z Marzanną, przy dźwiękach wyjącej syreny i głośnych okrzykach, dzieci wyruszyły przed szkołę, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę!